FOTO Půlmaraton 2022

3.5.2022 at 23.01Category:Nezařazené

Fotky z letošního závodu lze najít ve fotogalerii:

Zbytek fotek najdete na našem Facebooku:

https://www.facebook.com/vysockypulmaraton

Nová trasa

1.4.2022 at 8.38Category:Nezařazené

Pro rok 2022 jsme si pro vás připravili zcela novou trasu. Těšit se můžete na kopcovitější a krosovější půlmaraton, žádná silnice!

animace trasy: ZDE

TRASA 7 km

Trasa 3,5 km

animace trasy 3,5 km: ZDE

TRIČKA pro rok 2022

27.3.2022 at 9.24Category:Nezařazené

Objednávky s uvedením velikosti (provedení dámské, pánské, dětské) a počtu kusů posílejte nejpozději do 10. 4. 2022 na naši kontaktní emailovou adresu: vysockypulmaraton@seznam.cz.

Cena 250 Kč.

Trika budou připravena k odběru v den závodu při registraci nebo v jeho průběhu.

Půlmaraton 2022 – připravujeme novou trasu

18.2.2022 at 15.26Category:Nezařazené

Pro již 11. ročník chystáme zcela novou trasu. Jednak nás k tomu trochu nutí okolnosti v podobě intenzivních těžebních prací, které mají za následek devastaci některých cest, po kterých vedla dosavadní trasa. Zároveň jsme si řekli, že by po deseti letech mohla nastat nějaká změna. Jakmile bude trasa definitivní, dáme vám zde i na FB profilu závodu hned vědět. Již nyní je jasné, že téměř bude eliminován asfalt a celý závod se poběží po luční cestě, lesních cestách a pěšinách. Tří okruhový model i model zkráceného okruhu v délce cca 3-3,5 km určeným zejména pro děti však zůstane zachován. Okruh bude s velkou pravděpodobností veden okolo jezírek, které v loňském roce nechaly obnovit Lesy ČR a pevně věříme, že i díky tomu bude velmi pestrá.

Půlmaraton 2021

20.9.2021 at 12.03Category:Nezařazené

Výsledky: ZDE

Fotky ze závodu: ZDE

Odkaz na článek o našem 10. Vysockém krosovém půlmaratonu si můžete přečíst na běžeckém serveru, Bezva běh: ZDE

Trička pro rok 2021

27.7.2021 at 14.09Category:Nezařazené

Objednávky s uvedením velikosti (provedení dámské, pánské, dětské) a počtu kusů posílejte nejpozději do 19.8.2021 na naši kontaktní emailovou adresu: vysockypulmaraton@seznam.cz.

Cena 250 Kč.

Trika budou připravena k odběru v den závodu při registraci nebo v jeho průběhu.

Článek na běžeckém serveru

23.9.2020 at 21.56Category:Nezařazené

Odkaz na článek o našem 9. Vysockém krosovém půlmaratonu si můžete přečíst na běžeckém serveru, Bezva běh: ZDE.

Článek na Prima běhy:

http://www.primabehy.cz/vysocky-pulmaraton-s-novym-skvelym-tratovym-rekordem

Pár informací před závodem

18.9.2020 at 14.24Category:Nezařazené

Informace zásadní - startujeme směrem do vesnice, kdo to zná ví, kdo nezná, tak pozná. Značení je provedeno směrovými šipkami na stromech a doplňkovým oranžovým krepovým papírem. Start je společný pro všechny závody. Zkrácená trasa (tj. závod B na 3,5 km) se cca po 1,5 km odchyluje od trasy plného okruhu. Místo bude označeno a bude zde halasný pořadatel, který váhající běžce usměrní. Ti, kdo běží celý okruh, se k tomuto místu dostanou zpět po cca 3 dalších kilometrech a dále běží po stejné trase. Zní to možná složitě, ale je to naprosto jednoduché a přehledné. Uvidíte. Na plném okruhu jsou celkem 4 občerstvovačky, tj. skoro každý 1-2 km, kde bude k dispozici voda (Robert na 6cestí chystá i PIVO) a bohatě zásobená občerstvovačka (iont, musli tyčky, banán, hrušky, hrozno, čokoláda, sušené ovoce, sůl) je v místě startu a cíle (průběh do dalšího okruhu).

Pro závodníky se zaplaceným startovným budou připraveny u registrace startovní balíčky s čipem a startovním číslem, své přidělené startovní číslo si naleznete v startovní listině vyvěšené u registrace. Snažíme se tímto eliminovat shlukování lidí kvůli ochraně proti COVID-19 a co nejvíce zrychlit vaše odbavení.

Ti, kteří dorazí bez přihlášení si budou muset na místě vyplnit registrační kartičku. Tu pak odevzdají u označeného registračního místa a zde zaplatí startovné, proti tomu získají čip a startovní číslo. Neumíme odhadnout kolik lidí se rozhodne dorazit takto na poslední chvíli, přijeďte tedy včas, ať se zbytečně nevytváří fronty. Registrace bude možná od 8.30 ráno.

Parkování je na přilehlé louce. Kdo to u nás nezná, jeďte podle navigace až na hřiště ve Vysoké a zde se vás už ujmou regulovčíci a ukážou vám místo pro zaparkování.

Limit hlavního závodu je 3 hodiny, vyhlášení výsledků proběhne v co nejkratším čase po doběhu posledního závodníka, případně po uplynutí tohoto limitu. Vyhlášeni budou v každém závodě první tři muži a první 3 ženy bez rozdílu věku (pouze u závodu na 3,5 km je věkové omezení pro vyhlášení 15 let včetně). Věkové kategorie budou vyhodnoceny ve výsledcích, samostatně však vyhlašovány nebudou. Všechna vydaná startovní čísla budou slosována v poměrně zajímavě dotované tombole. Tedy šance i pro pomalejší běžce.

Firma IT služby Martin Kozel sponzoruje částkou 1000 Kč překonání absolutního rekordu závodu (drží Miloš Kratochvíl z roku 2016, čas 1:17:45). V ženské kategorii stejnou částkou odmění za rekord kola Ing. Pavel Voříšek-Geoslužby Voříšek, (rekord drží Denisa Kozáková z roku 2019, čas 1:38:47,9).

Letošní závod bude doprovázet a pozávodní atmosféru bude spoluvytvářet kapela Jeden je vadnej. Má být pěkně, takže stánky s bohatým občerstvením pojedou určitě ještě dost dlouho po závodě.

Všechny účastníky bychom chtěli požádat o dodržování všech platných zásad v boji proti koronaviru. V místě závodu budou k dispozici desinfekční prostředky. Nenechme se však koronavirem zcela paralizovat a příjďte si s námi užít krásné babí léto.

Trička k půlmaratonu 2020

8.8.2020 at 0.10Category:Nezařazené

Pro příznivce našeho půlmaratonu máme i pro letošek připravené speciální tričko. Letos dokonce na výběr ve 3 barevných variantách - náhled viz níže. Tričko lze dodat buď v pánském nebo dámském střihu.

Objednávky triček zvoleného provedení (tj. hnědo-černé, šedo-černé a šedo-bílé) s uvedením velikosti a provedení dámské nebo pánské a počtu kusů posílejte nejpozději do 3.9.2019 na naši kontaktní emailovou adresu: vysockypulmaraton@seznam.cz. Cena 250 Kč. Trika budou připravena k odběru v den závodu při registraci nebo v jeho průběhu.

Přesun termínu na 19.9.2020

8.4.2020 at 10.49Category:Nezařazené

Z důvodu omezení kvůli COVID-19 jsme nuceni zrušit konání 9. Vvsockého krosového půlmaratonu a přidružených závodů v tradičním jarním termínu 25.4. a přesouváme závod na již anoncovaný náhradní podzimní termín 19.9.2020, kdy jak doufáme, bude situace již normalizovaná a závod se bude moci uskutečnit bez omezení.

Se správce registračního sytému nyní jednáme, aby již přihlášení se zaplaceným startovným byli automaticky přehlášeni na tento nový termín. O výsledku budete informováni zde v aktualitách. Zároveň zde v dohledné době a také na FB chceme uvést informace k chystanému virtuálnímu závodu. 

Děkujeme za pochopení a pevně věříme za zachování vaší přízně.