Ahoj všichni přátelé Vysockého krosového půlmaratonu. Už víme to, co zatím neví nikdo jiný: termín již sedmého ročníku půlmaratonu.
Zapište tedy do svých kalendářů termín 28.4.2018! Postupně se všechny další informace dozvíte prostřednictvím Facebookového kanálu, nebo přímo na webu.

Zhodnocení cykloštafety

1.8.2017 at 14.40Category:Nezařazené

Závod se konal v sobotu 29. července za příjemného počasí (cca 25 C, vánek, jasno až polojasno). Silniční i MTB okruhy byly shodné s předchozím ročníkem. Jedinou opravdu malou změnou bylo, že silniční trasa v Ostřetíně vedla kolem motorestu a nikoliv kolem OÚ a to z důvodu stavebních prací na tomto úseku místní komunikace. MTB trasa byla po deštích v předešlých dnech řádně zakropená, tj. úplně bezprašná.

Závod se bohužel nesetkal s velkým zájmem závodníků, po loňském premiérovém ročníku v tomto formátu účast klesla téměř na polovinu. Tzn. na startu bylo celkem 13 dvojic (11 dvojic mužských a po jedné dvojici mezi ženami a v kategorii mix). Doplňkového závodu se zúčastnilo celkem 14 cyklistů a cyklistek. Ne nezajímavé je, že vítězná dvojice v kategorii mužů vznikla prostřednictvím komunikace na Facebookovém profilu závodu až den před jeho konáním. Vítězná mixová štafeta vznikla až na místě při registraci….

Poděkování patří všem, kteří nelenili a přijeli si zazávodit nebo se jen zúčastnit. Slabá účast možná nemotivovala k nejlepším výkonům, ale i tak doufám, že ti, kteří přijeli, si závod užili. Děkuji taktéž všem spoluhasičům za pomoc se zajištěním závodu a sponzorům za hmotnou nebo finanční podporu.

Pachuť z malého zájmu zejména místních bude s nejvyšší pravděpodobností původcem toho, že se jednalo o labutí píseň cyklozávodů ve Vysoké.

Výsledky a fotky z Cykloštafety doplněny

1.8.2017 at 14.12Category:Nezařazené

V příslušených odkazech byly doplněny výsledky Vysocké cykloštafety dvojic a také nějaké fotografie z akce. Fotil Dědouš alias Pepa Vlasák, dík.

OK

Info k Doplňkovému závodu jednotlivců

24.7.2017 at 10.40Category:Nezařazené

V letošním ročníku bude možné v Doplňkovém závodě jednotlivců si zvolit jízdu po silničním nebo MTB okruhu, případně okruhy libovolně střídat. Přestože jsou okruhy různě dlouhé je časová náročnost na jejich zdolání podobná, proto necháváme na závodnících na jejich rozhodnutí, který okruh nebo jejich střídání zvolí.

Cykloštafeta bude 29.7.2017!

26.6.2017 at 8.41Category:Nezařazené

Výsledek hlasování o termínu konání letošní Vysocké cykloštafety byl těsný, o jediný hlas zvítězil termín sobota 29. července. Tímto je termín vyhlášen jako oficiální a byla spuštěna registrace k závodu. Oproti loňsku jsem na základě prosby účastníků ze vzdálenějších míst posunuli start závodu o 1 hodinu dopředu, takže start bude v 14:00 hod. (spolu s Měřenou vyjížďkou jednotlivců), čas zahájení prezence se tedy také posouvá o hodinu dopředu, tj. na 12:30 hod. Podrobnosti jsou v propozích: http://www.vysockypulmaraton.cz/?page_id=1451.

OK

Anketa!!!

19.6.2017 at 16.03Category:Nezařazené

Přemýšlíme o dvou termínech Vysocké cykloštafety a necháme rozhodnout vás – závodníky!

Anketa končí 25.6.2017 v 23:59 hodin, tak nezapomeňte dát váš hlas ;)

Jaký termín Cyklistické štafety preferujete?

• 29.7.2017 (52%, 12 Votes)
  • 22.7.2017 (48%, 11 Votes)

Total Voters: 23

Nahrávání ... Nahrávání ...

Stručné zhodnocení 6. ročníku

4.5.2017 at 7.22Category:Nezařazené

Závod se uskutečnil v sobotu 29. dubna. Polojasno, cca 12 C, mírný vánek, zkrátka ideální klimatické podmínky na běh. Bohužel předběžná předpověď počasí z týdne nebyla natolik příznívá, což zřejmě odradilo mnohé potenciální běžce. Do ukončení registrace v pátek ve 12. hod. se přihlásilo celkem 135 běžců, z nich však téměr 30 nedorazilo (omluvili si 2 :-((). Místo nich dorazili na start další nepříhlášení, takže výsledkem bylo celkem 146 do všech závodů zaregistrovaných běžců, z toho 73 na hlavní závod (z toho 12 žen), 67 na závod A a jedno kolo (z toho 38 žen) a tradičně nejméně obsazený byl závod B na 2 kola, celkem 6 účastníků (z toho 5 žen).

Již po šesté se vítězem stal Miloš Kratochvíl z Holic, nejrychlejší ženou byla Eva Pončová z RunSport Teamu. Po předchozích deštích získala trať skutečně charakter krosový, což se asi i podepsalo na tom, že rekordy trati z loňského roku se nezměnily a vypsané sponzorské finanční prémie 1000 Kč nebyly vyplaceny.

Letošní novinka v podobě čipové časomíry, kterou zajišťovala společnost Prima běhy z Ústí nad Labem (http://www.primabehy.cz/) se nám z organizačního hlediska určitě osvědčila a za spolupráci děkujeme.

Vyhlášení výsledků předcházela nutnost se vypořádat s protestem tradičního kverulanta pana Kozla, jenž rozporoval spravedlnost resp. nespravedlnost závodu pro závodníky s nadváhou jako je například on.

Před vyhlášením vysledků, které díky elektronickému měření letos  bylo připraveno na naše poměry velmi rychle, zahrála kapela Pentaver z Nechanic. Závod byl zakončen u nás již tradiční a troufám si říci, že i velmi bohatou tombolou.

Děkuji všem závodníkům za účast, sponzorům za jejich vstřícnost a v neposlední řadě všem kamarádům, kteří se podíleli na přípravě i vlastním zajištění závodu.

OK, ředitel závodu

Doplněny fotky z půlmaraton 2017

4.5.2017 at 6.54Category:Nezařazené

Ve fotogalerii byly doplněny fotografie z letošního, již 6. ročníku Vysockého krosového půlmaratonu. Autorem fotografií je Pepa Vlasák, kterému tímto ještě jednou děkuji.

30.4.2017 at 17.26Category:Nezařazené

Výsledky 6.Vysockého krosového půlmaratonu si je možné prohlédnout zde:

Zde si také můžete stáhnout diplom s vaším umístěním a dosaženým časem.

Předběžná registrace do pátku 12:00 hod.

27.4.2017 at 21.07Category:Nezařazené

Z organizačních důvodů bude registrace na webovém portále behej.com ukončena v poledne v pátek 28.4. Další přihlášky jsou možné až v sobotu před závodem přímo v místě startu.