Ohlédnutí za 12. ročníkem

2.5.2023 at 10.04Category:Nezařazené

V sobotu 29.4.2023 proběhl, nechce se tomu věřit, ale již 12. ročník Vysockého krosového půlmaratonu. Přestože předpověď a ani skutečný stav počasí po ránu před závodem nebyl zrovna ideální, tak se na start závodu postavilo rekordních 241 závodníků. Po závodě jsme sice informovali, že rekord o kousek nepadl, ale po přepočítání všech vydaných čísel, jsme zjistili opak. Takže velké díky!

Nakonec i počasí se umoudřilo a již na startu a pak i v průběhu závodu a po závodě bylo příjemné jarní polojasné počasí. Trať byla místy blátivá, ale bohužel letošní jaro je poněkud opožděné a dost deštivé, tak některé úseky nevyschly. O to více se pak hodí přídomek našeho závodu: "krosový" :-). Svatý Petr nás opět podržel. Ale musel se asi hodně přemáhat, protože cca okolo 15 hodiny to již nevydržel a spustil takovou průtrž mračen, že došlo k zatopení hřiště. Takže i tradiční hudební vystoupení (i letos kapela Jeden je vadnej) muselo být předčasně ukončeno.

Přes veškerou snahu ani letošní značení trasy nebylo dostatečně omyluvzdorné a několik jedinců nám na trase zbloudilo. Sice někteří z nich připouští, že se jim to děje často a i jinde, ale i tak to beru na svoji hlavu a dělám si poznámku na příští rok, že několik úseků trati, kde se výrazně mění směr, holt budeme muset zcela přepažit páskou, která by zabránila bloudění i těm astrálními myšlenkami nejvíce zadumaným běžcům.

Bohužel se nám letos před startem při registraci tvořily fronty, takže jsem museli o 10 minut posunout start. Vnímáme to a radost z toho nemáme, sami chceme ať to odsýpá. Jsme rádi za každého běžce. Ti kteří však dorazí na poslední chvíli bez registrace dopředu, a že i letos jich bylo navzdory počasí dost, nám trochu komplikují situaci. Tak už máme v hlavách úpravu systému, který bychom ve spolupráci s externí časomírou chtěli v příštím roce zavést, abychom fronty eliminovali na minimum.

Tradicí našeho závodu je společný start všech jednotlivých závodů najednou, líbí se nám, když se ten dav rozběhne směrem k lesu. Toto měnit nehodláme. Některé běžce s výsledkovými ambicemi to prý trochu zaskočilo, takže se museli po začátku prodírat přes méně sportovně zacílené účastníky. Rychlejším běžcům nezbývá nic jiného než to vzít na zřetel a na startu se musí postavit tak, aby byli hned v předu.

Při závodě jsme málo prezentovali to, že sice u nás medaile dostávají pouze děti (a i to možná na příští rok změníme), ale že každý závodník si může již nyní stáhnout originální diplom se svým jménem a dosaženým časem a výsledkem a když si zde na webu najede na výsledky, přesměruje ho to na web primarun.cz k našemu závodu, vybere si jen příslušný závod (tj. 21, 7 nebo 3,5 km), najde si své jméno ve výsledkové listině a vedle jména vpravo je odkaz na diplom, který si kliknutím jednoduše stáhne.

Běžci a běžkyně, kteří běželi hlavní závod, tj. půlmaraton posbírali dle svého umístění body do Běžeckého poháru D35 (https://d35.ph7.cz/). Náš závod byl druhý v pořadí. Následuje 13. května Hradubický běh, který ukončí jarní blok a bude se pokračovat na podzim v Holicích během Okolo Hlubáku.

Děkuji ještě jednou všem běžkyním a běžcům za účast, sponzorům a partnerům za podporu a kolegům hasičům z SDH Vysoká a i dalším kamarádům za spolupráci při organizaci závodu. Ti, kteří si náš závod oblíbili, si mohou již nyní poznamenat termín 13. ročníku a to sobotu 27. dubna 2024.

OK, ředitel závodu.

12. ročník – aktuality + FAQ

9.4.2023 at 17.02Category:Nezařazené

V letošním roce se poběží po stejné, v loňském roce inovované trase, kde se nám podařilo až na cca 50 m zcela eliminovat asfaltové úseky. Zjistil jsme, že přídomek našeho závodu Nejkopcovitější závod v Polabí ne každý chápe jako jistou nadsázku. Dokonce se o spolupráci zajímali organizátoři republikového seniorského mistrovství v horském půlmaratonu:-). Opravdu hory a megakopce u nás nenajdete, ale určitě zjistíte, že je rozdíl běžet podél Labe nebo u nás. A bude vás to bavit 🙂

Rekordy nové trati na hlavní distanci byly loni ustaveny, tak můžeme vypsat tradiční prémii za překonání rekordu trati. Loňská hodnota rekordu v kategorii muži je 1:21:59 (držitel Jaromír Hradecký). Ustanovení nového rekordu je honorováno sponzorem - stavební firmou Stating částkou 1000 Kč. V kategorii žen stejnou částku ženě, která zaběhne nový rekord trati, věnuje firma Geoslužby Voříšek. Rekord trati mezi ženami vloni založila Leona Blažková (1:48:02).

Do běžeckého poháru D35 se započítává výsledek pouze z hlavní trati, tj. půlmaratonu.

Originální účastnické medaile budeme mít připravené pro předem přihlášené děti do 15 let věku. Vzhledem k tomu, že jsem stále přesvědčován i svými kolegy, že pro některé běžce je medaile větší lákadlo než cokoliv jiného (snad i než vlastní běh), tak se pro příští rok nad tím zamyslíme a možná provedeme inovaci. Na druhou stranu se musíme pochválit, že jsme porazili inflaci a běží se u nás za stále stejné ceny. Dokonce se objevují názory, že jsou až kontraproduktivně nízké, že to může někoho odrazovat, neboť neznalý se může obávat nízké kvality organizace. Dlouhodobě bylo naší snahou, aby cena startovného nebyla překážkou v účasti pro nikoho. Nicméně když se podíváme na startovné závodů, které pořádá třeba nejmenovaná obecně prospěšná společnost a jimi poskytovaný servis a množství závodníků, tak výše startovného zřejmě není věc, která by byla motivující. I nad tím se budeme muset zamyslet.

Nad čím jsme se zamysleli už nyní je tombola. Tradiční tombola bude i letos, ale omezíme množství cen nebo pokud bude přízeň sponzorů stále veliká, tak provedeme předlosování alespoň části cen, aby závěrečné losování a předávání nebylo neúnosně dlouhé.

Hudební doprovod v průběhu závodu a po závodě baví nás a snad i závodníky, takže z toho neustupujeme a opět bude hrát kapela Jeden je vadnej, kde za mikrofonem stojí náš dřívější hlavní časoměřič Alf mladší. O časomíru se stejně jako v mnoha předchozících ročnících budou starat Prima běhy z Ústí n. L. Tito také obstarávají registrační systém (odkaz na přihlášky na titulní straně webu). Zde si také budou moci zájemci stáhnout po závodě účastnický diplom, kde by se měl automaticky propsat dosažený čas a jméno. Takže medaile ne, DIPLOM ano.

Spolupráci jsme nově navázali s masérem Lukášem Doležalem. Ten se nabídl, že před startem bude zájemcům bezplatně poskytovat tzv. pohotovostní masáž, která vás jistě nakopne. Zároveň Lukáš věnoval 3 poukazy na 90 minutovou masáž šíje, zad a nohou a za držitelem poukazu v rámci Pce nebo HK kraje sám dokonce dojede.

Pokud to někdo dočetl až sem, tak palec nahoru. Pokud mě ještě napadne něco dalšího, co by zde mělo zaznít, tak to přidám a vy se sem proto občas mrkněte. Pro uživatele FB jsou pak průběžně servírovány aktuální informace na našem facebookovém profilu.

OK, ředitel závodu.

FOTO Půlmaraton 2022

3.5.2022 at 23.01Category:Nezařazené

Fotky z letošního závodu lze najít ve fotogalerii:

Zbytek fotek najdete na našem Facebooku:

https://www.facebook.com/vysockypulmaraton

Nová trasa

1.4.2022 at 8.38Category:Nezařazené

Pro rok 2022 jsme si pro vás připravili zcela novou trasu. Těšit se můžete na kopcovitější a krosovější půlmaraton, žádná silnice!

animace trasy: ZDE

TRASA 7 km

Trasa 3,5 km

animace trasy 3,5 km: ZDE

TRIČKA pro rok 2022

27.3.2022 at 9.24Category:Nezařazené

Objednávky s uvedením velikosti (provedení dámské, pánské, dětské) a počtu kusů posílejte nejpozději do 10. 4. 2022 na naši kontaktní emailovou adresu: vysockypulmaraton@seznam.cz.

Cena 250 Kč.

Trika budou připravena k odběru v den závodu při registraci nebo v jeho průběhu.

Půlmaraton 2022 – připravujeme novou trasu

18.2.2022 at 15.26Category:Nezařazené

Pro již 11. ročník chystáme zcela novou trasu. Jednak nás k tomu trochu nutí okolnosti v podobě intenzivních těžebních prací, které mají za následek devastaci některých cest, po kterých vedla dosavadní trasa. Zároveň jsme si řekli, že by po deseti letech mohla nastat nějaká změna. Jakmile bude trasa definitivní, dáme vám zde i na FB profilu závodu hned vědět. Již nyní je jasné, že téměř bude eliminován asfalt a celý závod se poběží po luční cestě, lesních cestách a pěšinách. Tří okruhový model i model zkráceného okruhu v délce cca 3-3,5 km určeným zejména pro děti však zůstane zachován. Okruh bude s velkou pravděpodobností veden okolo jezírek, které v loňském roce nechaly obnovit Lesy ČR a pevně věříme, že i díky tomu bude velmi pestrá.

Půlmaraton 2021

20.9.2021 at 12.03Category:Nezařazené

Výsledky: ZDE

Fotky ze závodu: ZDE

Odkaz na článek o našem 10. Vysockém krosovém půlmaratonu si můžete přečíst na běžeckém serveru, Bezva běh: ZDE

Trička pro rok 2021

27.7.2021 at 14.09Category:Nezařazené

Objednávky s uvedením velikosti (provedení dámské, pánské, dětské) a počtu kusů posílejte nejpozději do 19.8.2021 na naši kontaktní emailovou adresu: vysockypulmaraton@seznam.cz.

Cena 250 Kč.

Trika budou připravena k odběru v den závodu při registraci nebo v jeho průběhu.

Článek na běžeckém serveru

23.9.2020 at 21.56Category:Nezařazené

Odkaz na článek o našem 9. Vysockém krosovém půlmaratonu si můžete přečíst na běžeckém serveru, Bezva běh: ZDE.

Článek na Prima běhy:

http://www.primabehy.cz/vysocky-pulmaraton-s-novym-skvelym-tratovym-rekordem

Pár informací před závodem

18.9.2020 at 14.24Category:Nezařazené

Informace zásadní - startujeme směrem do vesnice, kdo to zná ví, kdo nezná, tak pozná. Značení je provedeno směrovými šipkami na stromech a doplňkovým oranžovým krepovým papírem. Start je společný pro všechny závody. Zkrácená trasa (tj. závod B na 3,5 km) se cca po 1,5 km odchyluje od trasy plného okruhu. Místo bude označeno a bude zde halasný pořadatel, který váhající běžce usměrní. Ti, kdo běží celý okruh, se k tomuto místu dostanou zpět po cca 3 dalších kilometrech a dále běží po stejné trase. Zní to možná složitě, ale je to naprosto jednoduché a přehledné. Uvidíte. Na plném okruhu jsou celkem 4 občerstvovačky, tj. skoro každý 1-2 km, kde bude k dispozici voda (Robert na 6cestí chystá i PIVO) a bohatě zásobená občerstvovačka (iont, musli tyčky, banán, hrušky, hrozno, čokoláda, sušené ovoce, sůl) je v místě startu a cíle (průběh do dalšího okruhu).

Pro závodníky se zaplaceným startovným budou připraveny u registrace startovní balíčky s čipem a startovním číslem, své přidělené startovní číslo si naleznete v startovní listině vyvěšené u registrace. Snažíme se tímto eliminovat shlukování lidí kvůli ochraně proti COVID-19 a co nejvíce zrychlit vaše odbavení.

Ti, kteří dorazí bez přihlášení si budou muset na místě vyplnit registrační kartičku. Tu pak odevzdají u označeného registračního místa a zde zaplatí startovné, proti tomu získají čip a startovní číslo. Neumíme odhadnout kolik lidí se rozhodne dorazit takto na poslední chvíli, přijeďte tedy včas, ať se zbytečně nevytváří fronty. Registrace bude možná od 8.30 ráno.

Parkování je na přilehlé louce. Kdo to u nás nezná, jeďte podle navigace až na hřiště ve Vysoké a zde se vás už ujmou regulovčíci a ukážou vám místo pro zaparkování.

Limit hlavního závodu je 3 hodiny, vyhlášení výsledků proběhne v co nejkratším čase po doběhu posledního závodníka, případně po uplynutí tohoto limitu. Vyhlášeni budou v každém závodě první tři muži a první 3 ženy bez rozdílu věku (pouze u závodu na 3,5 km je věkové omezení pro vyhlášení 15 let včetně). Věkové kategorie budou vyhodnoceny ve výsledcích, samostatně však vyhlašovány nebudou. Všechna vydaná startovní čísla budou slosována v poměrně zajímavě dotované tombole. Tedy šance i pro pomalejší běžce.

Firma IT služby Martin Kozel sponzoruje částkou 1000 Kč překonání absolutního rekordu závodu (drží Miloš Kratochvíl z roku 2016, čas 1:17:45). V ženské kategorii stejnou částkou odmění za rekord kola Ing. Pavel Voříšek-Geoslužby Voříšek, (rekord drží Denisa Kozáková z roku 2019, čas 1:38:47,9).

Letošní závod bude doprovázet a pozávodní atmosféru bude spoluvytvářet kapela Jeden je vadnej. Má být pěkně, takže stánky s bohatým občerstvením pojedou určitě ještě dost dlouho po závodě.

Všechny účastníky bychom chtěli požádat o dodržování všech platných zásad v boji proti koronaviru. V místě závodu budou k dispozici desinfekční prostředky. Nenechme se však koronavirem zcela paralizovat a příjďte si s námi užít krásné babí léto.