Home > Nezařazené > Pár informací před závodem

Pár informací před závodem

Informace zásadní - startujeme směrem do vesnice, kdo to zná ví, kdo nezná, tak pozná. Značení je provedeno směrovými šipkami na stromech a doplňkovým oranžovým krepovým papírem. Start je společný pro všechny závody. Zkrácená trasa (tj. závod B na 3,5 km) se cca po 1,5 km odchyluje od trasy plného okruhu. Místo bude označeno a bude zde halasný pořadatel, který váhající běžce usměrní. Ti, kdo běží celý okruh, se k tomuto místu dostanou zpět po cca 3 dalších kilometrech a dále běží po stejné trase. Zní to možná složitě, ale je to naprosto jednoduché a přehledné. Uvidíte. Na plném okruhu jsou celkem 4 občerstvovačky, tj. skoro každý 1-2 km, kde bude k dispozici voda (Robert na 6cestí chystá i PIVO) a bohatě zásobená občerstvovačka (iont, musli tyčky, banán, hrušky, hrozno, čokoláda, sušené ovoce, sůl) je v místě startu a cíle (průběh do dalšího okruhu).

Pro závodníky se zaplaceným startovným budou připraveny u registrace startovní balíčky s čipem a startovním číslem, své přidělené startovní číslo si naleznete v startovní listině vyvěšené u registrace. Snažíme se tímto eliminovat shlukování lidí kvůli ochraně proti COVID-19 a co nejvíce zrychlit vaše odbavení.

Ti, kteří dorazí bez přihlášení si budou muset na místě vyplnit registrační kartičku. Tu pak odevzdají u označeného registračního místa a zde zaplatí startovné, proti tomu získají čip a startovní číslo. Neumíme odhadnout kolik lidí se rozhodne dorazit takto na poslední chvíli, přijeďte tedy včas, ať se zbytečně nevytváří fronty. Registrace bude možná od 8.30 ráno.

Parkování je na přilehlé louce. Kdo to u nás nezná, jeďte podle navigace až na hřiště ve Vysoké a zde se vás už ujmou regulovčíci a ukážou vám místo pro zaparkování.

Limit hlavního závodu je 3 hodiny, vyhlášení výsledků proběhne v co nejkratším čase po doběhu posledního závodníka, případně po uplynutí tohoto limitu. Vyhlášeni budou v každém závodě první tři muži a první 3 ženy bez rozdílu věku (pouze u závodu na 3,5 km je věkové omezení pro vyhlášení 15 let včetně). Věkové kategorie budou vyhodnoceny ve výsledcích, samostatně však vyhlašovány nebudou. Všechna vydaná startovní čísla budou slosována v poměrně zajímavě dotované tombole. Tedy šance i pro pomalejší běžce.

Firma IT služby Martin Kozel sponzoruje částkou 1000 Kč překonání absolutního rekordu závodu (drží Miloš Kratochvíl z roku 2016, čas 1:17:45). V ženské kategorii stejnou částkou odmění za rekord kola Ing. Pavel Voříšek-Geoslužby Voříšek, (rekord drží Denisa Kozáková z roku 2019, čas 1:38:47,9).

Letošní závod bude doprovázet a pozávodní atmosféru bude spoluvytvářet kapela Jeden je vadnej. Má být pěkně, takže stánky s bohatým občerstvením pojedou určitě ještě dost dlouho po závodě.

Všechny účastníky bychom chtěli požádat o dodržování všech platných zásad v boji proti koronaviru. V místě závodu budou k dispozici desinfekční prostředky. Nenechme se však koronavirem zcela paralizovat a příjďte si s námi užít krásné babí léto.

Comments are closed.