Home > Nezařazené > Zhodnocení 8. ročníku

Zhodnocení 8. ročníku

V 8. ročníku se na start postavilo 236 závodníků, což je rekordní účast. Všem zúčastněným děkujeme. Na významném nárůstu počtu závodníků se projevil zejména nový závod na 3,5 km určený především dětem (celkem 77). Na půlmaratonskou trať se vydalo z původně přihlášených 93 závodníků nakonec 78 běžců, přičemž někteří se dohlašovali až na místě. Do závodu na 7,2 km vyrazilo nakonec 81 závodníků a závodnic. Předem nepřihlášených závodníků dorazilo celkem více jak 80. Působí nám to určité organizační komplikace a tak se s tím budeme muset nějakým způsobem popasovat a provést určité úpravy.

Počasí bylo chladnější, ale na běh stále příjemné. Otočení směru běhu jednoznačné rozřešení, který směr je snazší, nepřineslo. Subjektivně možná převládal názor, že v tomto směru (tj. běh směrem do vesnice) se běželo poněkud lépe. Hrozba deště avizovaná meteorology z průběhu týdne se ukázala opravdu opět jako lichá. A tak místo bláta mohl v určitých místech trati závodníky mírně obtěžovat prach způsobený dlouhodobým suchem. Pravidelní účastníci s pozorovacím talentem mohli registrovat jak se les v průběhu let působením těžební činnosti mění. Místy vznikají nové vytěžené úseky a naopak dříve odlesněné úseky už pokrývá mladý les. Kdyby pařilo slunce vnímání těchto změn by bylo jistě intenzivní.

Doběh na hlavní půlmaratonské trati v kategorii mužů přinesl dramatickou koncovku, kdy dosavadní 6ti násobný vítěz Miloš Kratochvíl závěrečným finišem stahoval náskok od počátku vedoucího Milana Viktory.  Zbrusu nový putovní pohár si však v cíli mohl obtěžkat a při vyhlášení symbolicky převzít přece jen Milan Viktora z Pardubic. V kategorii žen s přehledem zvítězila Denisa Kozáková reprezentující Hvězdu Pardubice. Za překonání rekordu trati si pak odnesla slíbenou finanční prémii 1000 Kč. Odměnili jsme tradičně nejstaršího účastníka na půlmaratonské trati, kterým letos byl Zdeněk Petržílek z KRB Chrudim. Ryze subjektivní hodnocení míry líbivosti trati posuzujeme objektivním parametrem v podobě času stráveném na trati a tak cenu pro závodníka jemuž se naše trať nejvíce líbila si odnesl pravidelný účastník John Cagwe. Dar pro závodníka z nejvzdálenějším bydlištěm po delší době neopustí Evropu a spolu s jejím držitelem Paolem Cammarotou pojede „pouze“ na jih Itálie.

Velký dík kromě závodníků patří všem lidem, kteří se organizačně podíleli na zajištění závodu, všem našim štědrým a přejícím sponzorům, časomíře Prima běhy za výsledkový servis a také klukům z kapely Pentaver, kteří se už tradičně postarali o oživení pozávodní atmosféry. Drobných nedotahů jsme si vědomi, ale přesto věříme, že se vám závod líbil. A tak kdo si chce náš závod zopakovat nebo nově zkusit, už si může do svého kalendáře poznamenat termín 25.4.2020, kdy se bude konat již 9. ročník.

OK

Comments are closed.