Home > Nezařazené > Zhodnocení cykloštafety

Zhodnocení cykloštafety

Závod se konal v sobotu 29. července za příjemného počasí (cca 25 C, vánek, jasno až polojasno). Silniční i MTB okruhy byly shodné s předchozím ročníkem. Jedinou opravdu malou změnou bylo, že silniční trasa v Ostřetíně vedla kolem motorestu a nikoliv kolem OÚ a to z důvodu stavebních prací na tomto úseku místní komunikace. MTB trasa byla po deštích v předešlých dnech řádně zakropená, tj. úplně bezprašná.

Závod se bohužel nesetkal s velkým zájmem závodníků, po loňském premiérovém ročníku v tomto formátu účast klesla téměř na polovinu. Tzn. na startu bylo celkem 13 dvojic (11 dvojic mužských a po jedné dvojici mezi ženami a v kategorii mix). Doplňkového závodu se zúčastnilo celkem 14 cyklistů a cyklistek. Ne nezajímavé je, že vítězná dvojice v kategorii mužů vznikla prostřednictvím komunikace na Facebookovém profilu závodu až den před jeho konáním. Vítězná mixová štafeta vznikla až na místě při registraci….

Poděkování patří všem, kteří nelenili a přijeli si zazávodit nebo se jen zúčastnit. Slabá účast možná nemotivovala k nejlepším výkonům, ale i tak doufám, že ti, kteří přijeli, si závod užili. Děkuji taktéž všem spoluhasičům za pomoc se zajištěním závodu a sponzorům za hmotnou nebo finanční podporu.

Pachuť z malého zájmu zejména místních bude s nejvyšší pravděpodobností původcem toho, že se jednalo o labutí píseň cyklozávodů ve Vysoké.

Comments are closed.